PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Městské slavnosti 2022 - Historický trh, Mladé Labe, Den plný her

Podpořeno www.kr-ustecky.cz

Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Kultura a volnočasové aktivity
Registrační číslo projektu 22/SML2352/SoPD/KP
Poskytovatel dotace Fond Ústeckého kraje
Rozpočet v Kč 130 000
Dotace v Kč 90 000
Spoluúčast v % 30
Termín realizace od 13-05-2022
Termín realizace do 05-06-2022
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Městské slavnosti - tradiční několikadenní společenská akce, jejíž součástí je každoročně přehlídka volnočasových aktivit pro děti, hudební a kulturní vystoupení zaměřené na seniory, soutěž floristů, hudební koncerty, dřevosochařská show, streetballový turnaj, adrenalinové akce, historické trhy atd. 
Městské slavnosti jsou pořádány již 23. rokem (v posledních dvou letech byly vzhledem k epidemiologickým opatřením „roztříštěny“ do období léta a podzimu jako samostatné akce). Je ustanoven štáb, který koordinuje jednotlivé činnosti, na projektu se podílí městské příspěvkové organizace, spolky a děčínské obchodní firmy.
Potřebnost projektu vidíme v samotném zájmu veřejnosti o možnost přispět do programu kulturním vystoupením a zapojením se do sportovních aktivit. Součástí programu je prezentace činnosti občanských sdružení a dalších neziskových organizací.
Návštěvníci slavností, ale i účastníci projektu mají možnost se seznámit s činností kulturních a sportovních organizací. Zároveň se jedná o přehlídku nabídky volnočasových aktivit pro děti i dospělé. Velký zájem veřejnosti je o historické trhy na zámku, kde se návštěvníci mohou seznámit s historií zámku včetně jeho prohlídky opravených částí, zahrad a velký obdiv veřejnosti sklízí výstava floristické soutěže.
V rámci žádosti o dotaci byly zahrnuty do uznatelných nákladů akce Mladé Labe, Den plných her a historický trh májový.


Cíl projektu Lety ověřená akce, která je neustále zdokonalována, vysoká návštěvnost nejen občanů města, ale celého okolí vč.
euroregionu Elbe/Labe. Přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež, setkávání široké veřejnosti, oslava jara,
zapojení všech věkových skupin od nejmladších po seniory do společenského života ve městě.
Městská část Děčín I – Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti