PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Rozšíření městského kamerového systému

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Protikrizová opatření a bezpečnost
Registrační číslo projektu 1737.1
Poskytovatel dotace Ministerstvo vnitra ČR
Rozpočet v Kč 401 000
Dotace v Kč 285 000
Spoluúčast v % 71
Termín realizace od 01-05-2012
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Další informace Projekt byl realizován v rámci projektu Program prevence kriminality v roce 2012 Ministerstva vnitra ČR v souladu s prioritami Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2012 až 2015 schválené usnesením vlády České republiky č. 925 ze dne 14. prosince 2011. Realizátorem projektu byla Městská Policie Děčín.
Popis projektu Projekt byl koncipován jako rozšíření stávajícího kamerového systému o jeden kamerový bod umístěný na střeše obytného domu v ul. Na Pěšině. Umístěním kamery získala Městská policie Děčín kompletní přehled o podstatné části lokality Děčína IX. Pod nepřetržitým dohledem tak budou některá restaurační zařízení, rozsáhlé parkovací plochy zejména v ul. Na Pěšině a značná část areálu základní školy. Technicky jde o umístění kamery s úhlem otáčení 360 stupňů. Přenos dat je zajištěn optickou linkou přímo na pracoviště Městské policie.
Cíl projektu Cílem projektu bylo snížení míry kriminality a počtu spáchaných přestupků ve sledované lokalitě a zvýšení pocitu bezpečí obyvatel lokality, která je kamerovým systémem sledována. Veškeré události zjištěné kamerovým systémem byly zaznamenávány v databázovém systému Městské policie a účinnost kamerového systému byla pravidelně vyhodnocována.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti