PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Rozvoj bezpečnostního kamerového systému města Děčín s využitím 5G

Podpořeno Území města Děčín.
Stav projektu Připravované projekty
Oblast Protikrizová opatření a bezpečnost
Registrační číslo projektu CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_087/0008813
Poskytovatel dotace Ostatní projekty
Rozpočet v Kč 19 360 000
Dotace v Kč 16 000 000
Spoluúčast v % 17
Termín realizace od 01-01-2025
Termín realizace do 31-12-2025
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu
Předmětem projektového záměru je nákup a instalace inovativního technologického vybavení města v podobě čtrnácti flexibilně nasaditelných mobilních kamer využívající bezdrátovou konektivitu 5G. Tyto kamery budou napojeny na městský kamerový dohlížecí systém a na nově zamýšlený nástroj pokročilé analýzy obrazu. Pokročilá videoanalýza umožní sběr dat a automatickou detekci bezpečnostních scénářů. Umožní tak například zvyšování bezpečnosti na veřejných prostranstvích, v dopravním provozu, u sportovních aktivit (sběr statistických dat via ferrata na Pastýřské stěně). Získávaná dopravní data budou následně využita například v digitálním nástroji pro modelování dopravy, jehož nákup je rovněž součástí projektu. Projekt následně v rámci způsobilých nákladů počítá se zajištěním čerpání podpůrných poradenských, integračních a projektových služeb vč. odborného technického dohledu, které zajistí vysokou kvalitu, integritu a udržitelnost celého řešení.
Náklady rovněž zahrnují povinnou publicitu projektu, přípravu i administraci žádosti. Pořizované kamery jsou koncipovány jako mobilní systém, který lze v případě potřeby kdykoliv snadno díky 5G konektivitě přemisťovat do jiných lokalit. Systém bude sestávat z kamerové jednotky, modemu, nabíječe akumulátorů (ze sloupů veř. osvětlení) a komplexně podpoří efektivitu práce městské policie Děčín.
Cíl projektu Zvýšení bezpečnosti.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti