PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Pořízení nádob na BIO odpad včetně příslušenství

Podpořeno Životní prostředí - https://www.kr-ustecky.cz/
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Úspora energií a životní prostředí
Poskytovatel dotace Fond Ústeckého kraje
Rozpočet v Kč 335000
Dotace v Kč 234500
Spoluúčast v % 30
Termín realizace od 01-03-2022
Termín realizace do 31-12-2022
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

V rámci Programu pro podporu odpadového hospodářství obcí v Ústeckém kraji na období 2017 až 2025 realizuje město v roce 2022 projekt „Pořízení nádob na BIO odpad včetně příslušenství“ spolufinancovaný Ústeckým krajem.


Cíl projektu Cílem projektu je snížit měrnou produkci směsného komunálního odpadu zvýšením účinnosti odděleného sběru a míry využití biologicky rozložitelných odpadů. Třídění BIO odpadu ve městě probíhá úspěšně již v zástavbě rodinných domů, nyní pilotně rozšiřujeme o zmonitorované lokality činžovních domů a sídlišť. Celkem bude do konce letošního roku rozmístěno 50 ks hnědých kontejnerů o velikosti 1 100 l na některá stávající stanoviště separace odpadů v Děčíně. Nádoby na BIO odpad budou sváženy v letním období 1 x 14 dní. V zimním období bude umožněn svoz BIO odpadu kuchyňského typu (zbytky ovoce a zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, skořápky z vajec) 1 x měsíčně za podmínky jeho uložení do speciálních biodegradabilních sáčků před odložením do BIO nádoby. Speciální sáčky na BIO odpad kuchyňského typu bude možné vyzvednout zdarma na obou podatelnách budov Magistrátu města Děčín. Aktuálně budou informace k BIO odpadu k dispozici na webových stránkách v sekci Vše o odpadech (Bioodpad) a na sociálních sítích města.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti