PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Zřízení komunitních kompostérů v MŠ a ZŠ

Podpořeno Životní prostředí - www.kr-ustecky.cz
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Úspora energií a životní prostředí
Poskytovatel dotace Fond Ústeckého kraje
Rozpočet v Kč 122850
Dotace v Kč 85995
Spoluúčast v % 30
Termín realizace od 01-03-2022
Termín realizace do 31-12-2022
Kontaktní osoba Ing. Veronika Takacsová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu


Rádi bychom postupně zavedli systém komunitního kompostování v MŠ a ZŠ, kdy budou děti přímo zapojeni do edukativního procesu využívání biologicky rozložitelných odpadů, respektive předcházení jejich vzniku. V rámci pilotního projektu bylo pořízeno celkem 32 komunitních vermikompostérů včetně příslušenství, které byly dodány do celkem čtrnácti školských zařízení. Předání kompostérů proběhlo koncem listopadu za současného zaškolení správného vermikompostování zástupců škol, kteří projevili o službu zájem. Kromě zábavné formy třídění a využívání BIO odpadu si budou žáci zároveň vyrábět vlastní hnojivo pro školní zeleň.

Projektem tak podpoříme aktivní environmentální vzdělávání žáků mateřských a základních škol v Děčíně.

Cíl projektu Cílem projektu je nastartovat již v počátcích u mladé generace povědomí o předcházení vzniku odpadů, následném třídění odpadů při samotném vzniku a jejich využívání. Jednou z dobře využitelných komodit jsou právě biologicky rozložitelné odpady.

Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti