PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Bezbariérovost ulice Práce, Děčín IV - Podmokly

Stav projektu Připravované projekty
Oblast Veřejná prostranství;#832200
Poskytovatel dotace Státní fond dopravní infrastruktury
Rozpočet v Kč 4 520 257
Dotace v Kč 3 842 219
Spoluúčast v % 15
Kontaktní osoba Lucie Horová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu V rámci projektu dojde k vybudování 1. dílčí části bezbariérové trasy č. II statutárního města Děčín, která začne u východu budovy hlavního vlakového nádraží v ul. Práce a bude pokračovat směrem k Labskému nábřeží. První část trasy končí na centrálním parkovišti u kruhového objezdu. 
Cíl projektu Cílem projektu je zajistit bezpečnou infrastrukturu v oblasti ul. Práce pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace. Dílčí záměr vychází z koncepční studie bezbariérová trasa č. II statutárního města Děčín, kde je navržena komplexní bezpečná infrastruktura v délce cca 1,9 km, začínající u východu budovy hlavního vlakového nádraží v ul. Práce pokračující směrem k Labskému nábřeží, přes Tyršův most, ul. Karla Čapka, kde se nachází bezbariérová budova Městské knihovny, dále ulicí Řetězova - Masarykovo nám. Myslbekova a Pohraniční. Na celé trase se nachází jak zdravotnická zařízení, tak i další významná zařízení občanské vybavenosti.
Chodníky, nástupiště veřejné dopravy, přechody a vstupy do objektů tak po kompletní rekonstrukci umožní samostatný, bezpečný, snadný a plynulý pohyb osobám s omezenou schopností pohybu nebo orientace a zároveň splní podmínky vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb.
Cílem koncepční studie je zpřístupnění infrastruktury vedoucí k významným zařízením občanské vybavenosti v části Děčín IV - Děčín I.
Městská část Děčín IV – Podmokly

MAPA VŠECH PROJEKTŮ

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | oddělení IT | administrace
Náměty a přípomínky posílejte na: informatika@mmdecin.cz | Prohlášení o přístupnosti