PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Revitalizace sídliště Bynov

Stav projektu Připravované projekty
Oblast Veřejná prostranství
Termín realizace od 01-03-2021
Termín realizace do 31-03-2032
Kontaktní osoba Mgr. Jiří Veselý;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Statutární město Děčín má zájem zlepšit životní komfort obyvatel Bynova, který by zohlednil požadavky moderního života, oživil a zatraktivnil tuto část Děčína. Pro tyto účely nechalo město zpracovat Územní studii veřejného prostranství Děčín – Bynov.

V současné době byla vybrána pro zpracování 1. etapa, který vyřeší nejpalčivější problém, který pojmenovali obyvatelé horní části Bynova - zajíždění autobusové dopravy do sídliště. 1. etapa tedy bude řešit točnu autobusu v lokalitě Na Vyhlídce včetně kompletní revitalizace ulice Na Vyhlídce po křižovatku s ul. Rudolfova. Dále bude řešen navazující prostor mezi dvěma panelovými domy jako ukázka postupné revitalizace sídliště. V neposlední řadě se projekt zaměří na plochu před „zámečkem" včetně celkového přeřešení křižovatky. Tento prostor byl definován v územní studii jako potenciální náměstí pro Bynov. Momentálně se pracuje na projektové dokumentaci pro realizaci 1. etapy.

Dále se připravuje projektová dokumentace pro 2. etapu revitalizace Bynova. Tato etapa vyřeší revitalizaci okolí ZŠ Na Pěšině (území od křižovatky ulic Rudolfova x Na Pěšině až po konec areálu MŠ Na Pešině). Mezi výhody navržené etapy patří kultivace prostoru před školou včetně bezpečného přístupu do školy, kultivace zelených ploch na sídlišti a vytvoření hřiště ve svahu, vybudování cesty pro pěší od ul. Teplická po ul. Na Vyhlídce, navýšení kapacity parkování pro bytové domy a úprava prostoru před kostelem.


Cíl projektu Cílem projektu je postupnou realizací navržených etap realizovat celkovou obnovu Bynova. Revitalizace se zaměří na architektonicko-stavební řešení, vybavení veřejného prostranství, mobiliář, drobnou architekturu a to vše ve vazbě na dopravní a technickou infrastrukturu. Celá revitalizace sídliště je rozsáhlá, proto je rozvržena do několika etap.
Městská část Děčín IX – Bynov

Attachments

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti