PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Pořízení elektromobilu a vozidla s pohonem CNG

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Doprava a cyklo
Registrační číslo projektu 1191100127
Poskytovatel dotace Státní fond životního prostředí ČR
Rozpočet v Kč 958 837,88
Dotace v Kč 248 035,20
Spoluúčast v % 82
Termín realizace od 30-09-2020
Termín realizace do 17-12-2021
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Jedná se o pořízení elektromobilu a jednoho vozidla na alternativní pohon CNG. Vozidla jsou zvolena s ohledem na dopad na životní prostředí a potřeby žadatele – úspora paliva a také možnosti napájení. Vozidla budou používána pro služební cesty referentů a zajištění činnosti samosprávy.

Elektromobil a osobní CNG bude sloužit k zajišťování rozvozu interních dokumentů, pošty a osob mezi budovami magistrátu, případně pro operativní zásobování základních a mateřských škol.

Cíl projektu Cílem projektu je obnova vozového parku s důrazem na ekologickou dopravu. Dojde ke snížení emisí oxidů dusíku, oxidu uhelnatého a dalších sledovaných složek. Výrazně se sníží nemetanové, aromatické a polyaromatické uhlovodíky a adehydy. Dojde ke snížení tvorby ozonu v atmosféře nad zemí, který způsobuje tzv. letní smog a také k absolutnímu vyloučení oxidu siřičitého ze spalin, absenci aditiv a karcinogenních přísad.
Městská část Město Děčín

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti