PROJEKTY MĚSTA DĚČÍN - OBLASTI PROJEKTŮ

Rampa a přechod pro chodce v ulici Kamenická x Lužická

Podpořeno
Stav projektu Zrealizované projekty
Oblast Doprava a cyklo
Registrační číslo projektu ISPROFOND 5427510166
Poskytovatel dotace Státní fond dopravní infrastruktury
Rozpočet v Kč 2 521 670,83
Dotace v Kč 1 585 716
Spoluúčast v % 37,12
Termín realizace od 06-03-2020
Termín realizace do 09-06-2020
Kontaktní osoba Ing. Šarka Kalivodová;Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popis projektu

Cílem akce je zlepšit bezpečnost chodců, přecházejících ulici Kamenická a vytvoření bezbariérového přechodu s návazností na chodník podél bytových domů na jihovýchodní straně. Jedná se o rekonstrukci nevyhovujícího přechodu pro chodce, kdy dojde k jeho posunutí o 7,5 m níže z křižovatky směrem k centru města. Kvůli dostatečnému prostoru pro manévrování autobusů při vjíždění do ulice Kamenická nemůže být přechod zkrácen na 7 m. Čekací plocha u přechodu se rozšíří na 2 m. Na jihovýchodní straně spojuje momentálně přechod s chodníkem pouze schodiště ve strmém svahu. Výstavba přechodu obsahuje vybudování přístupu k přechodu jak schody, tak bezbariérovou rampou. Tak bude přechod pro chodce zpřístupněn i osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Pro podchycení výškového rozdílu je navržena úhlová zeď podél spodního ramene rampy. Prostorové poměry poblíž rampy jsou stísněné a z toho důvodu nebylo možné provést svahované zemní těleso. V rámci zajištění bezpečnosti chodců je součástí stavby také zábradlí podél bezbariérové rampy. 

Na stávajícím přechodu zůstávají přecházející chodci z pohledu řidiče jedoucího směrem do centra města zcela neosvětleni. Nedílnou součástí stavby je proto nasvětlení přechodu pomocí 2 ks nových osvětlovacích sloupů. Nové kabelové vedení bude vedeno od stávajících stožárů veřejného osvětlení. 


Cíl projektu Cílem je vybudování bezpečnějšího přechodu pro chodce, než je stávající, a současně tento přechod vytvořit jako bezbariérový s návazností na chodník podél bytových domů.Výstavba přechodu obsahuje i vybudování přístupu k přechodu a to jak schody, tak bezbariérovou rampu. Stavba navrhuje posunutí přechodu pro chodce dál z křižovatky směrem k centru města Děčín. Rampa, schodiště i kus chodníku budou provedeny z betonové zámkové dlažby s betonovými obrubníky.
Městská část Děčín II – Nové Město

FILTR PROJEKTŮ
Portál Projekty Děčín - Magistrát města Děčín 2020 | Martin Strnad | administrace
Prohlášení o přístupnosti